6 november 2023

DEO 1 krijgt van MEC lesje in afronden: 4-0

MEC uit, dat stond er voor DEO 1 afgelopen zondag op het programma. Het was de vraag of het door zou gaan vanwege de vele regen die gevallen was, maar uiteindelijk is de wedstrijd gespeeld en was het veld zo op het oog in ieder geval goed bespeelbaar. Om 14 uur begon de wedstrijd o.l.v. een prima scheidsrechter. Al snel kreeg DEO de bal en deze werd tot hoekschop gewerkt. Uit deze hoekschop kreeg DEO een 100% kans, alleen in plaats van tussen de palen ging de bal net naast. Dat gaf de elf o.l.v. Mick Hermsen moed. DEO speelde op zich prima, zonder veel kansen te creëren. Niet lang na de grote kans, schoot DEO weer net over. Het leek de goede kant op te gaan. Helaas, MEC had tot dat moment nog niet veel laten zien, lieten de bal aan DEO maar wanneer zij de bal veroverden speelden zij direct de lange bal. Na een ruim 20 minuten kreeg de aanvoerder van MEC via een lange pass de bal. Wat je niet moet doen is die man teveel ruimte geven en dat gebeurde toch. Hij draaide en kapte zich vrij en schoot de bal op goal, deze verdween in het doel. Na een goed begin van DEO stond het dan toch achter, niet verdient, wel een feit. Daarna rechtte de ploeg uit de Dijkhoek de rug en ging op jacht naar de gelijkmaker. Maar zoals eerder, uit een tegenaanval, scoorde MEC vanuit een positie waaruit niet gescoord mag worden toch. Kort daarna maakte MEC de derde treffer. Het bleef 3-0 tot de rust.

Na de rust hoopte DEO op een snelle aansluitgingstreffer, maar deze bleef uit. Ondanks dat DEO de bal veel in bezit had, werd men niet gevaarlijk. MEC daarentegen hoefde alleen maar te verdedigen en bij balbezit werd direct de lange bal gespeeld. En deze ballen kwamen, hoe ze het voor elkaar kregen, ook vaak aan. Alleen echt dreigend werden ze niet. De DEO keeper hield er nog een knappe bal uit, maar twintig minuten voor tijd maakt MEC uit een onmogelijke positie de vierde treffer. Het leek een voorzet maar ging er bij de tweede paal, via de paal in.

Al met al was het een wedstrijd die MEC won, staan nu tweede, maar de uitslag was gezien het spelbeeld geflatteerd.

DEO speelt aankomend weekend thuis tegen Bredevoort, laten we hopen dat het een super-sunday wordt.

Verslag: Patrick Garritsen

(foto uit archief)