De IFAB, International Football Association Board, heeft de (ruim 30) spelregelwijzigingen voor komend seizoen gepubliceerd. 
Per ingang van seizoen 2019-2020, kent het voetbal een aantal nieuwe spelregels met betrekking tot het wisselen, de handsbal, de doeltrap en aanvallers in de muur van de verdedigende partij bij een vrije trap.

Dit zijn de 4 belangrijkste wijzigingen:

1. Spelers die gewisseld worden dienen het veld bij de dichtstbijzijnde zij- of achterlijn te verlaten en niet, zoals nu, bij de middenlijn aan de zijkant van het veld. Op die manier kan tijdrekken worden voorkomen; 

2.Verder is het niet meer toegestaan om als aanvaller in de muur van de tegenstander te staan bij een vrije trap. Zodoende tracht de aanvallende partij nu nog het zicht van de doelman te belemmeren. Aanvallers moeten vanaf volgend seizoen minstens een meter van de muur verwijderd zijn;

3. Bij een handsbal in een aanvallende situatie is de intentie ervan niet meer relevant. Hands is hands. Bijvoorbeeld: als een speler de bal met de hand raakt en daaruit scoort, of met een handsbal een aanval opzet waaruit wordt gescoord, dan wordt dat moment afgefloten. Dat klinkt logisch, maar nu wordt nog gekeken of er opzet in het spel is. Dat is vanaf volgend seizoen niet meer relevant. Let wel, dit betreft alleen aangaande de aanvallende partij;

4. Dan nog de wijziging bij het nemen van een doeltrap. Het is voor de ontvanger niet meer verplicht om de bal pas aan te raken buiten het eigen zestienmetergebied. De doelman kan zijn medespeler dus ook binnen het eigen strafschopgebied bereiken.

Documenten spelregels

Met ingang van seizoen 2019-2020 zijn er heel wat spelregels aangepast.
Met de onderstaande documenten bent u geheel op de hoogte van de geldende spelregels:

Spelregelwijzigingen, praktische richtlijnen 2019-2020

Spelregels wedstrijdvormen 4 tegen 4 2019-2020, (JO6 en 7 teams).

Spelregels wedstrijdvormen 6 tegen 6 2019-2020,(JO8,9 en 10 teams)

Spelregels wedstrijdvormen 8 tegen 8 2019-2020.(JO11 en JO12 teams)

Klik hier voor de rol van de spelbegeleider bij het pupillenvoetbal.
Klik hier voor de rol van de ouder/verzorger bij het pupillenvoetbal.
Klik hier voor de rol van de trainer/leider bij het pupillenvoetbal.

Strafcodes

De tuchtzaken amateurvoetbal heeft aantal strafcodes drastisch verminderd. Momenteel worden er bij gele en rode kaarten acht strafcodes  gebruikt. Alle gele kaarten worden ondergebracht in één strafcode, voor de directe rode kaarten zijn er zes codes. Daarnaast is er de code ‘Overige overtredingen begaan door teamofficials.

De acht strafcodes zijn;
1).Gele kaart.
2).Onreglementair voorkomen van een doelpunt of ontnemen van een duidelijke scoringskans.
3).Ernstig gemeen spel (tijdens een duel om de bal).
4).Gewelddadige handeling (buiten een duel om de bal).
5).Beledigen.
6).Bedreigen.
7).Spuwen.
8).Overige overtredingen begaan door teamofficials.